רוצים לפרסם אצלנו ?

כבר הפך לנוהל: החום הכבד כאן ובטיולי השבת מומלץ לקפוץ למעיינות קרירים. ואל תשכחו [...]

אחיו של סינוואר סיפר כי בתחילת מבצע "שומר חומות", ניסו בארגון לחטוף חי [...]

המורה הצעיר שלא מפחד מיפה בן דויד ורן ארז [...]

RSS Error: A feed could not be found at http://rss.nana10.co.il/?s=126. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.

הטמפטורות יהיו גבוהות במיוחד בכל הארץ ובימים הקרובים לא צפויה הקלה בחום. בשעות ה [...]

למרות הקריאות להימנע מקיום האירוע 3 ימים בלבד אחרי הטבח בבית הספר ביובלדי, קיים [...]

הטמפרטורות יהיו גבוהות מהממוצע לעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בשבוע הבא ימשיך ל [...]

במהלך המבצע בשנה שעברה הצבא הרס תשעה בניינים רבי קומות ששימשו את חמאס. בצבא מגדי [...]

תת־גונדר בדימוס בטי להט פיקדה על כלא תל מונד כשיחיא סנוואר, מי שהפך למנהיג חמאס, [...]

ארה"ב הודיעה על סנקציות חדשות שהוטלו על שני בנקים רוסיים, חברה מקוריאה הצפו [...]

על רקע ההתנכלות לישוב חומש פסקו הרבנים: אסור לחייל ושוטר לחלל שבת בכדי לאבטח אנר [...]

ישיבת חומש: בזמן שיהודייה נפגעה מאבנים בכפר חווארה - חטיבת שומרון בחרה להתנכל לח [...]

RSS Error: A feed could not be found at http://www.themarker.com/cmlink/1.145. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.

RSS Error: A feed could not be found at https://www.haaretz.co.il/cmlink/1.1470869. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.

אהבתם?
שתפו בקליק!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

איך לשמור על זוגיות טובה?

דף הבית של ישראל » מאמרים » איך לשמור על זוגיות טובה?

גם אם אתם בסך הכול שבעי רצון מהזוגיות שלכם או לפחות לא מתלוננים, חשוב מאוד להקפיד ולשמור עליה ולהימנע ממצבים של הזנחת הזוגיות – מה שעלול לגרימת נזק שלא בטוח שיהיה קל לתקן אותו.

מהסיבה הזאת, חשוב להיות מודעים לעובדה שיש לא מעט פעולות ומחוות קטנות אותן כדאי ומומלץ לעשות, בכדי לשמר את הזוגיות.

צאו לדייט פעם בשבוע

אז נכון שאם אתם הורים לילדים קטנים, להתפנות ולצאת לדייט פעם בשבוע (ועדיף ביום קבוע), זה משהו שיכול להיראות כמו משימה בלתי אפשרית – בעיקר במקרים בהם אין לכם עזרה צמודה מסבא וסבתא.

אז כמובן, שההמלצה היא על פעם בשבוע, אבל גם דייט בתדירות של פעם בשבועיים יכול לתרום לזוגיות – במידה ומקפידים לעמוד בהחלטה.
אפשרות נוספת, היא לעשות את הדייט בבית – להשכיב את הילדים לישון, לבשל ארוחה רומנטית, לראות סרט טוב – אך כאמור, בכדי שיהיה לאותו דייט את הערך עבור הזוגיות, חשוב להגדיר אותו כדייט ובאמת לקבוע מראש מועד שמתאים על מנת לבצע אותו – מכיוון, שעצם הכנסתו ללו"ז, יגרום לכם להבין שמטרתו של הדייט הוא בכדי לעבוד על הזוגיות ולא משהו שעושים "על הדרך".

ייעוץ זוגי

אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם היא לא מה שהייתה בעבר, שאתם רבים הרבה, שאתם לא מסתדרים, שהתשוקה כבר לא קיימת ולמעשה, אתם אולי כבר נמצאים בשלב של "להיות או לחדול". ההמלצה היא כמובן, להסתייע באיש מקצוע המתמחה בתחום של ייעוץ זוגי. זאת על מנת לאפשר לכם לקבל כלים, אשר יאפשרו לכם הן להגיע להחלטה מה לעשות עם הזוגיות שלכם והן לשפר את הקשר ביניכם (במידה וקיבלתם החלטה שאתם רוצים להמשיך להישאר יחד).

מחוות קטנות

הלכת לסופר, נתקלת בשוקולד שהיא הכי אוהבת, אז למרות שזה לא מופיע ברשימה, סביר להניח שהיא ממש תשמח למחווה.
כמובן, שזאת רק דוגמא קטנה למגוון רחב של מחוות קטנות שאפשר לעשות – גם לסדר את הבית, לתת לה או לו ערב מנוחה אחת לכמה ימים ולדאוג לכל מחויבויות הבית לבד וכיוצא בזה.. המחוות הקטנות הללו בהחלט יכולות לתרום תרומה גדולה ומשמעותית לזוגיות. יש לקחת בחשבון, שלא צריך לעבוד קשה מדי בשביל ליצור מחוות שכאלו, כל מה שצריך זה בעיקר להשקיע תשומת לב וקצת חשיבה מחוץ לקופסא, על מנת להשיג את המטרה.

צאו לחופשות רומנטיות

אז זה אומנם נכון שלא לכולם יש את התקציב אשר יאפשר להם לצאת לחופשות רומנטיות בכל תקופת זמן קצרה.
יחד עם זאת, כאשר, מדברים על חופשות, לא חייבים לכוון לחו"ל או לחופשות ארוכות ומושקעות אשר כרוכות בהוצאה כספית גבוהה.
חופשות יכולות להיות גם ללילה אחד והן יכולות להתבצע בכל עיר או אזור שיש בו צימר או מלון – כך שגם אם התקציב אותו אתם יכולים לייעד למטרה הוא לא גבוה במיוחד.

יש לקחת בחשבון שחופשה זוגית ורומנטית היא הזדמנות לשבור שגרה ולהחזיר את הקסם והשגרה לזוגיות – לכן, ההשקעה הכספית שהיא טומנת בחובה יכולה להיות ללא כל ספק משתלמת, אם היא כמובן, תשיג את המטרה.

לא צריך להיות בוגרי תואר לימודי משפחה, בשביל להבין עד כמה חשוב להשקיע בזוגיות ולטפח אותה, על מנת ליהנות מזוגיות טובה וזאת לאורך תקופת זמן ארוכה.
כאמור, זה לא תמיד חייב לבוא לידי ביטוי ב"דברים גדולים ומשמעותיים" לפעמים למחוות קטנות, למתנות סמליות ולמילים טובות יכולים להיות הרבה כוח בכל מה שקשור לשמירה על הזוגיות.

תמונה: https://www.pexels.com/photo/man-love-people-woman-6669884/

מאמרים נוספים שאולי תאהבו
לימודי משפחה
איך לשמור על זוגיות טובה?

גם אם אתם בסך הכול שבעי רצון מהזוגיות שלכם או לפחות לא מתלוננים, חשוב מאוד להקפיד ולשמור עליה ולהימנע ממצבים של הזנחת הזוגיות – מה שעלול לגרימת נזק שלא בטוח שיהיה קל לתקן אותו.

קרא עוד »
מתקין מזגנים
טעויות נפוצות בבחירת מתקין מזגנים

אחד המכשירים החשובים ביותר בכל מבנה בישראל, בין אם מדובר במבנה מגורים, עסקי או ציבורי, ללא צל של ספק הוא מזגן. אנחנו לא יכולים לדמיין את עצמנו ואת המבנה בו אנחנו שוהים, ללא מזגן תקין שעובד כפי שאנחנו רוצים, בכל עת שנרצה.

קרא עוד »